Poznaj dalsze losy bohaterów bestsellerowej powieści “Pod naszym niebem”! Książka otrzymała nagrodę internautów w  kategorii “proza polska” w plebiscycie “Najlepsza książka na jesień 2020” portalu granice.pl!

Na polach złocą się zboża, w sadach rumienią się owoce, a w sercach mieszkańców Brzozówki dojrzewają najważniejsze życiowe decyzje. Czy pod naszym niebem dojrzeje tego lata także miłość? Kolejna po znakomicie przyjętym debiucie książka Sylwii Kubik to dalszy ciąg wzruszającej i pełnej humoru opowieści o świecie, w którym życie – choć nie jest proste – zachwyca prostotą, oczarowując smakiem i zapachem domowego chleba, placków ze śmietaną oraz kompotu porzeczkowego. W małej wsi na Powiślu trudna historia łączy się z niełatwą teraźniejszością, a lokalni mieszkańcy i przybysze uczą się od siebie, jak żyć. Zajrzyj pod nasze niebo, by poznać ich wszystkich osobiście! 

To powieść z cyklu tych, które się otwiera i czyta aż do ostatniej strony. Bez przerwy. Bohaterowie niepostrzeżenie stają się naszymi przyjaciółmi. Wciągająca, wzruszająca i zarażająca wiarą w to, że w życiu wszystko jest możliwe, a po każdym zakręcie pojawia się prosta, szeroka droga. Polecam z całego serca!

                                                                                                                              Magdalena Kordel

W Brzozówce lato w pełni. Nie bez drobnych niesnasek, ale w sąsiedztwie zbóż i polnych kwiatów kwitną tu też miłość, przyjaźń i relacje sąsiedzkie. Każdy, kto tu trafia, znajduje swoje miejsce. Nawet jeśli na początku wydaje mu się, że nie pasuje. Ty też będziesz się tu dobrze czuć.

                                                                                                                                  Agnieszka Łopatowska, interia.pl

Ogród kwitnących myśli

"Miłość pod naszym niebem", opowieść niczym najpiękniejszy polski bukiet ziół i kwiatów

Uważam, że ta cudowna swojskość i bliskość życia i prawdy o nim to największy atut książek Sylwii Kubik. Większość z nas, czytelników, ma właśnie takie życie – zwyczajne, normalne, bez fajerwerków, a przecież cenne, bezcenne, niepowtarzalne. I książki Sylwii Kubik to właśnie pochwała piękna życia w jego pozornej zwyczajności i powtarzalności.

Papierowy Bluszcz

Pióro Sylwii Kubik – jest lekkie i słoneczne niezależnie od pogody za oknem i pogody ducha

Podtrzymują swoją opinię dotyczącą pióra Sylwii Kubik – jest lekkie i słoneczne niezależnie od pogody za oknem i pogody ducha. Chwilę po sięgnięciu po jej książki, pojawia się osobiste słońce, które ogrzewa swoimi promieniami i sprawiam, że na twarzy wykwita uśmiech. Autorka świetnie odmalowuje słowami emocje i uczucia bohaterów – a jest ich cała feeria, tak jak i same wydarzenia, które skrzą się od tego, co czują jej bohaterowie.
Dialogi są na mistrzowskim poziomie – bo nie są po prostu poprawne. Są takie, jakby żywcem wyjęte z życia, jakby autorka prowadziła rejestr rozmów rzeczywistych ludzi.

Nie tylko o książkach

Książka o sile przyjaźni i decyzjach, które wpływają na życie.

Pod moje skrzydła trafiła powieść, przepełniona dobrymi emocjami i humorem, czasem zadziorna, ale przede wszystkim z bijącą miłością w różnych odcieniach. 

Nienaczytana

Ta książka jest pełna smaków i aromatów

imo wielu trosk i problemów, tam po prostu chce się być. Każdy z bohaterów wydaje się nam znajomym, sąsiadem, z którym chce się brać udział w życiu lokalnej społeczności. Przyjacielem, któremu chce się podać pomocną dłoń w potrzebie.

Przystanek szczęścia

Bohaterowie wykreowani są rewelacyjnie.

Sylwia Kubik ma niesamowity dar zabierania nas do  świata, gdzie każdy człowiek chciałby żyć, mieszkać i uczestniczyć w społeczności. Owszem, zdarzają się jakieś napięcia, jakieś potyczki, ale opisy zaczarowują czytelnika do tego stopnia, że chce się tam być. Lekkość pióra sprawia, że przez historię naszych bohaterów się wręcz płynie. 

Książkowe Wyliczanki

Brzozówka i jej mieszkańcy skradli moje serce zaraz na początku.

Sylwia pokazuje, że świetna powieść obyczajowa przedstawia zwykłe życie, z jego wzlotami i upadkami, codziennym życiem bohaterów, ale jednocześnie porusza wiele życiowych tematów, które znamy ze swojego podwórka. “Miłość pod naszym niebem” wywołuje śmiech, łzy, wzruszenie i złość, to lektura, przy której nie da się nudzić, a jej bohaterowie to w większości pokrewne dusze.

Zaczytana

Gdyby ktoś mnie teraz zapytał, czy chcę mieszkać w Brzozówce, nie wahałabym się ani chwili.

Sylwia Kubik kolejny raz stworzyła piękną opowieść o zwyczajnych ludziach w niezwykłym miejscu. O ich kłopotach i radościach. 

Zaczytana Ewelka

Spędziłam cudowne chwile w Brzozówce

Bohaterowie Brzozówki zdobyli moje serce swoją dobrocią, szczerością i poczuciem bliskości jakie można było poczuć podczas czytania.

Granice.pl

Losy bohaterów splatają się niczym nici pajęczej sieci.

Wertując książkę Sylwii Kubik, możemy odnieść wrażenie, jakbyśmy zatapiali się w czułych ramionach matki. Podczas lektury otoczy bowiem czytelnika ciepło, nie dająca się opisać swojskość i poczucie bezpieczeństwa.

Iwona Banach

Czytelnicza otulajka.

est piękna, to trzeba powiedzieć zdecydowanie, piękna swoistą delikatnością, spokojnym podejściem do tematu, pewną rozważnością. Autorka nie unika trudnych (a nawet bardzo kontrowersyjnych) tematów, ale nie podchodzi do nich od strony sensacyjnej, czy jakoś „wybuchowej”, raczej w dość codzienny i życiowy sposób.